Prejsť k hlavnému obsahu
Blog

Voľba správneho typu písma môže byť dôležitejšia než si myslíte

Na čo slúžia web stránky? V súčasnosti sa mnohí web developéri a dizajnéri zameriavajú hlavne na moderný dizajn a celkový vzhľad stránky, no tajomstvo skutočne dobrého webu spočíva v malých drobnostiach, ktoré spolu vytvárajú celok. Je potrebné si uvedomiť, že web stránka má plniť hlavne informačnú a poznávaciu funkciu. Dôležitá je samozrejme aj estetickosť a reprezentatívnosť, a preto by mali byť všetky tieto zložky v rovnováhe. Častokrát sa však stáva, že web stránka je graficky a dizajnovo prepracovaná, ale pri bližšom pohľade na text si všimneme signifikantné nedostatky. 

Predpokladajme, že vaša web stránka alebo blog návštevníka natoľko zaujala, že si…

Celý článok

Minimalizmus vo svete web dizajnu

Myslíte si, že rôzne farebné kombinácie, blikajúce nápisy a animácie pritiahnu pozornosť vašich návštevníkov? Ako povedal Leonardo da Vinci: “Jednoduchosť je najväčšia sofistikácia” alebo zjednodušene - menej je niekedy viac. Toto pravidlo platí aj pri tvorbe kvalitných a moderných web stránok. 

Hoci minimalistické stránky sa objavovali už v minulosti, tento štýl bol mnohokrát nedoceňovaný. Práve teraz sa však znova dostáva právom na výslnie. V dnešnom svete plnom reklám, farebnosti a prezdobenosti sa pútavým stal presný opak. Oveľa viac zaujme jednoduchosť, nenútenosť a čistota.

Zatiaľ čo prvky minimalizmu sa môžu prejaviť vo viacerých formách umenia, ako napríklad v hudbe, divadle…

Celý článok

Čomu by ste sa mali vyhnúť pri tvorbe web stránky

Web dizajn je viac než len o kreativite. Je to o tom, či dokáže stránka zaujať návštevníka natoľko, aby si ju pozrel celú. Web stránka reprezentuje vašu firmu, zviditeľňuje vás a predáva vaše produkty a služby. Jednoducho povedané - kvalitný web je základ. Pokiaľ ide o web dizajn, záleží na každom malom detaily. Doba ide dopredu a s ňou prichádzajú aj nové inovácie a trendy. Aby ste boli vďaka vašej stránke úspešní, musíte niečim svojich návštevníkov (potenciálnych kupcov) zaujať, ohúriť či prekvapiť. Veľa ľudí však toto chápe svojským spôsobom, a tak sa môže stať, že docielite úplne opačný efekt. Namiesto…

Celý článok

Top 4 dôvody, prečo by vaša web stránka mala mať responzívny dizajn

Používanie internetu sa výrazne zmenilo aj vďaka tomu, že v posledných niekoľko rokoch prišlo na trh množstvo inovácií. Posunuli sme sa od stolových počítačov k notebookom, tabletom, smartfónom či dokonca k smarthodinkám. Tieto zariadenia používa stále viac ľudí, a preto by mali aj podniky začať investovať do dizajnu svojich webových stránok, pokiaľ chcú udržať krok s konkurenciou. Aby web stránky správne fungovali na akomkoľvek zariadení, musia byť s týmto zariadením kompatibilné. Responzívny web automaticky rozpozná zariadenie a prispôsobí obsah stránky veľkosti obrazovky - a tak zaručí jednoduché prezeranie na všetkych zariadeniach. Aj napriek tomuto však niektoré spoločnosti popierajú fakt, že…

Celý článok